Jak zapakować paczkę dla kuriera?

Dokładając starań, aby na każdym etapie przewozu Twoje przesyłki były traktowane z największą dbałością, przygotowaliśmy katalog kluczowych informacji dotyczących zawartości i zasad bezpiecznego pakowania. Dzięki ich zastosowaniu możesz mieć pewność, że wysłane przez Ciebie przesyłki dotrą sprawnie i w nienaruszonym stanie do miejsca przeznaczenia.

Za prawidłowe przygotowanie przesyłki do transportu odpowiada nadawca!

Informacje podstawowe

1. Upewnij się, że karton jest wystarczająco obszerny, aby pomieścić cały towar. Zawartość nie może stykać się bezpośrednio ze ściankami kartonu. Towar o nieregularnych kształtach powinien być dodatkowo zabezpieczony wypełnieniem.

2. Po zapakowaniu paczka powinna mieć regularne kształty.

3. Z kartonu nie może wystawać zawartość przesyłki.

4. Gdy w karton jest większy niż zawartość, a nie zastosujesz żadnego wypełnienia jest duże prawdopodobieństwo, że przedmioty z paczki ulegną uszkodzeniu.

5. Wysyłając przesyłkę paletową pamiętaj, że zawartość nie może wystawać poza obręb palety. Cięższe elementy ułóż na spodzie palety, a lżejsze na wierzchu. Przy pakowaniu palety zalecane jest zachowanie równomiernego rozmieszczenia elementów, tak aby środek ciężkości zlokalizowany był centralnie, niweluje to możliwość przechylania się ładunku na boki. Całość należy trwale przymocować do palety taśmami bindującymi oraz folią stretch. Foliowanie stretchem rozpoczynamy od zawiązania jej na słupku.

Bezpieczne przesyłanie rzeczy ze szkła i innych kruchych materiałów

Delikatne przedmioty wysyłaj w twardych pudełkach lub koszach, wypełnionych materiałem amortyzującym wstrząsy i odpornym na ściskanie (np. piankowe chipsy). Materiału powinno być tyle, by uniemożliwiał przesuwanie się przedmiotu. Produkty delikatne zabezpiecz dodatkową ochroną. Elementy wrażliwe pakuj osobno, owijaj dodatkowo, np. folią bąbelkową. Do owijania użyj jak najwięcej materiałów amortyzujących. To spowoduje, że przewożony element będzie ściśle przylegał do ścian pudełka i nie będzie się przemieszczał w trakcie transportu.

ZAMÓW KURIERA

Bezpieczne przesyłanie żywych ptaków i owadów (w szczególności pszczół i piskląt ptactwa domowego) – dotyczy usługi Poczty Polskiej Ekspres24

Żywe owady i ptaki nadasz w usłudze Poczty Polskie Ekspres24 (bez możliwości odbioru w punkcie, nadania na skrytki i przegródki pocztowe oraz poste restant).

Żywe stworzenia powinny być transportowane jak najkrócej i najbezpieczniej, dlatego:

1. Nadaj paczkę przed godziną 15:00.

2. Nie wybieraj opcji „Doręczenie do 8:00”, „Doręczenie do 9:00”, „Doręczenie do 12:00”, ponieważ przesyłki tego typu są transportowane także samolotami. To wiąże się z kontrolą przy użyciu urządzeń rentgenowskich, emitujących szkodliwe promieniowanie.

3. Nie możesz wykorzystać usług dodatkowych „Doręczenie na wskazaną godzinę”, „Doręczenie po godzinie 17:00” i „Doręczenie we wskazanym dniu”.

4. Nie możesz wysłać żywej zawartości w dniu poprzedzającym dzień ustawowo wolny od pracy.

Przygotuj bezpieczne opakowanie, które gwarantuje utrzymanie funkcji życiowych!

1. Upewnij się, że opakowanie jest odpowiednio trwałe i uniemożliwia wysunięcie się zawartości, a także zapewnia właściwe warunki nie tylko na czas transportu do adresata (w jednym kierunku), ale też na czas ewentualnego zwrotu.

2. Używaj wyłącznie opakowań umożliwiających dostęp powietrza i w maksymalnym stopniu ochraniających zawartość paczki – sztywne pudełko, skrzynka lub kosz, które zapewnią odpowiednią przestrzeń.

3. Wyraźnie oznacz opakowanie nalepką ,,ŻYWE ZWIERZĘ’’ w kolorze czerwonym!

4. Wyraźnie oznacz górę opakowania, a spód koniecznie wyłóż materiałem chłonącym wilgoć.

Każda żywa roślina oraz żywy ptak i owad musi być przesyłany w oddzielnej przesyłce.

Czego nie można przesyłać?

1. Rzeczy niebezpieczne, w szczególności: materiały łatwopalne, wybuchowe, radioaktywne, substancje żrące, cuchnące, broń lub amunicja, broń pozbawiona cech użytkowych, inne przedmioty o wyglądzie broni.

2. Rzeczy (lub ich opakowanie) z widocznymi napisami lub rysunkami, które są niezgodne z prawem.

3. Narkotyki, środki odurzające i substancje psychotropowe oraz alkohol.

4. Zwłoki, szczątki, prochy ludzkie i zwierzęce.

5. Żywe zwierzęta, z wyłączeniem owadów i żywych ptaków (usługa Ekspres24 Poczty Polskiej).

6. Inne rzeczy zakazane prawem lub regulaminem przewoźnika.

Jak dobrać opakowanie?

1. Przede wszystkim dostosuj opakowanie do formy, masy i wielkości wysyłanych przedmiotów. To pozwoli przewoźnikowi doręczyć przesyłki w gwarantowanych terminach i w nienaruszonym stanie.

2. Nalepkę adresową możesz umieścić bezpośrednio na przesyłanej rzeczy. Pamiętaj, że musisz przekazać paczkę z etykietą z systemu Sendello.pl przesłaną mailowo lub dostępną w zakładce „Zamówienia”.

3. Zapewnij przewoźnikowi możliwość skanowania kodu na każdym etapie transportu. Bardzo ważne, by kod nie był załamany ani zagięty oraz czytelnie wydrukowany.

4. Umieść kopię listu przewozowego wewnątrz kartonu. W razie uszkodzenia/odlepienia naklejki adresowej na kartonie łatwiej będzie ustalić dane Nadawcy i Odbiorcy.

5. Opakowanie uprzednio wykorzystane do nadania paczki możesz wykorzystać ponownie pod warunkiem zakrycia wszelkich znaków opisujących poprzednią przesyłkę.

6. Do oklejenia kartonu używaj dobrej jakości taśmy klejącej. Zaklej dokładnie wszystkie skrzydełka kartonu.

Na opakowaniach możesz umieszczać własne elementy: pieczęci firmowe, taśmy samoprzylepne, nalepki, napisy i rysunki informacyjne i reklamowe (np. logo firmy, hasło). Dodatkowe elementy opakowania nie mogą utrudniać odczytania adresu ani umieszczenia nalepek, napisów lub pieczęci przewoźnika.

Ubezpiecz paczkę!

Wykorzystaj finansową ochronę przed stratą, zniszczeniem lub uszkodzeniem od momentu nadania przesyłki do jej doręczenia – również w trakcie zwrotu do nadawcy, gdy adresat nie odebrał paczki. W Sendello.pl ubezpieczenie przesyłki krajowej do wartości 5 000 zł jest bezpłatne – wykorzystaj to zawsze wpisując w zleceniu wartość wysyłanego przedmiotu!

Ważne informacje

1. W przypadku uzasadnionego podejrzenia, że Twoja paczka może uszkodzić inne przesyłki lub mienie, kurier może poprosić Cię o jej otwarcie.

2. W przypadku uzasadnionego podejrzenia, że przesyłka to przedmiot przestępstwa lub jej zawartość zagraża ludziom lub środowisku, przewoźnik powiadomi właściwe służby oraz zatrzyma i zabezpieczy przesyłkę do oględzin.

3. W uzasadnionych przypadkach kurier może Cię poprosić o otwarcie paczki, by sprawdzić, czy jej zawartość odpowiada warunkom regulaminu i powszechnie obowiązującym przepisom.

4. Kurier może odmówić przyjęcia przesyłki, jeśli nie spełnia warunków regulaminowych lub jeżeli jej przyjęcie i przewóz są zabronione na podstawie odrębnych przepisów.

5. Przyjęcie przesyłki nie stanowi potwierdzenia ze strony przewoźnika, że jej zabezpieczenie, zawartość, opakowanie, oznaczenie lub inne parametry są zgodne z umową lub regulaminem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *