Przesyłka kurierska pobraniowa

Przesyłka kurierska pobraniowa to np. paczka, której kurier nie doręczy odbiorcy, dopóki ten nie zapłaci mu kwoty pobrania. Krajową przesyłkę za pobraniem wyślesz za pośrednictwem każdego przewoźnika z naszej oferty.

Przesyłka za pobraniem

Pobranie jest usługą dodatkowo płatną. Kurier pobierze przy doręczeniu od adresata kwotę pobrania, jeżeli w 3 kroku zamówienia zaznaczysz usługę „Pobranie”. Wpisz kwotę do pobrania oraz numer rachunku bankowego, na który ma być wykonany zwrot. Zwrot pobrania może również zostać wykonany na saldo w systemie. Wybierając usługę zwrotu pobrania na saldo będziesz mógł w łatwy sposób opłacać kolejne przesyłki. Wraz z doładowanie salda otrzymasz od nas fakturę VAT na kwotę pobrania.

ZAMÓW KURIERA

Kwota pobrania zwracana jest na rachunek bankowy lub saldo w systemie. Zwrot dokonywany jest w wybranym przez Ciebie terminie. Przelew w systemie bankowym odnajdziesz po numerze zlecenie. W przypadku zwrotu dokonywanego bezpośrednio przez przewoźnika (usługa extra express) w tytule będzie podany numer przesyłki.

Pobrania z przesyłek zagranicznych rozliczane są w ciągu 14 dni roboczych od daty doręczenia przesyłki do odbiorcy. Kwota zwrotu pobrania przeliczana jest z waluty obcej na PLN po kursie NBP kupna dwa dni przed planowaną datą zwrotu.

Problemy z pobraniem

Problem pojawia się, gdy odbiorca oczekuje, że będzie mógł zobaczyć jak wygląda zawartość przed uiszczeniem opłaty pobraniowej. Chciałby na podstawie oględzin zdecydować czy zapłaci i odbierze paczkę. Usługa pobranie nie daje takiej możliwości adresatowi. Jeżeli kurier pozwoli na taką sytuację to tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność. Świadczy to o braku znajomości procedur oraz jego niekompetencji. Przesyłka pobraniowa może zostać przekazana w ręce odbiorcy dopiero, gdy podpisze jej odbiór i ureguluje opłatę pobraniową.

Zdarza się też, że adresat nie ma przy sobie wystarczającej ilości gotówki, żeby opłacić pobranie. W takim przypadku kurier nie doręczy przesyłki. Zwróć uwagę, że usługa została wykonana – kurier dotarł do adresata, zastał go i podjął próbę doręczenia. O ile w przypadku nieobecności odbiorcy możliwa jest kolejna próba doręczenia to brak opłaty pobraniowej może zostać potraktowane jako odmowa przyjęcia, co oznacza zwrot do nadawcy. W najlepszym wypadku kurier zostawi paczkę na oddziale do osobistego odbioru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *