Skocz do treści

Firmy kurierskie – dodatkowe usługi

firmy kurierskie usługi

Firmy kurierskie w swojej ofercie mają nie tylko standardowe usługi, ale również ogrom usług dodatkowych, dzięki którym znacznie lepiej mogą spełnić wymagania współczesnego klienta. Na co można liczyć, decydując się na wysyłkę przesyłki za pośrednictwem kuriera?

Ubezpieczenie przesyłki

W czasie składania zamówienia nadawca ma możliwość zadeklarowania wartości przesyłki, która będzie podlegała ubezpieczeniu. Warto jednak pamiętać o tym, że nie będzie to bezsporna kwota, która w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych wypadków zostanie bezwzględnie zwrócona.

ubezpieczenie przesyłki

Możliwość dostarczenia przesyłki w sobotę

Zdecydowana większość przewoźników rozwozi przesyłki od poniedziałku do piątku. Mając jednak na względzie potrzeby klientów, którzy coraz częściej potrzebują pewnych rzeczy znacznie szybciej, wielu przewoźników wprowadziło możliwość dostarczenia paczki w sobotę. Jest to jednak możliwe wyłącznie w przypadku, w którym przesyłka została nadana w piątek do godziny 12. Oczywiście taki szybsze dostarczenie wiąże się z koniecznością wniesienia dodatkowych opłat. Obecnie z dostawy w sobotę korzysta z dwóch przewoźników DPD oraz InPost kurier.

Płatność przy odbiorze

Coraz częściej stosowaną formą płatności jest możliwość dokonania zapłaty za zamówienie przy jego odbiorze. W takim przypadku nadawca środki otrzymuje maksymalnie po 14 dniach od odebrania zamówienia przez odbiorcę. Maksymalna kwota pobrania może być różna i zależna jest od wewnętrznych ustaleń przewoźnika.

Doręczenie przesyłki do rąk własnych

Jeżeli chodzi o dodatkowe usługi kurierskie, to jedną z nich jest możliwość bezpośredniego doręczenie przesyłki do rąk osoby, która została wskazana jako odbiorca na liście przewozowym przez jej nadawcę. Kurier dopiero po dokonaniu weryfikacji danych może wydać przesyłkę.

doręczenie przesyłki do rąk własnych

Potwierdzenie doręczenia

W przypadku niektórych firm przewozowych, nadawcy przesyłek mogą skorzystać z możliwości potwierdzenia doręczenia przesyłki, w postaci przesłania skanu listu przewozowego podpisanego przez odbiorcę na adres e-mail nadawcy. Potwierdzenie może być nadane również w formie SMS. Jest to niedroga usługa, jednak niezwykle przydatna, bowiem pozwala na wygodne śledzenie transportu przesyłki.

Doręczenie do godziny 9 lub 12

W wielu firmach kurierskich można skorzystać z możliwości doręczenia przesyłki do godziny 9 lub 12 następnego dnia roboczego. Warto jednak wiedzieć, że ta usługa ma nieco ograniczony zasięg, bowiem dostępna jest wyłącznie w wybranych lokalizacjach.

Dokumenty zwrotne

Zdarzają się sytuacje, w których nadawca za pośrednictwem kuriera musi nadać bardzo ważne dokumenty, które odbiorca musi podpisać i jak najszybciej odesłać do nadawcy. W takim przypadku obowiązkiem kuriera jest otrzymanie od odbiorcy zwrotu podpisanych dokumentów. Cała procedura związana z wysłaniem, podpisaniem i odbiorem, a następnie ich zwrotem do nadawcy zazwyczaj trwa kilka dni.

dokumenty zwrotne dla nadawcy

Ostrzeżenia

Firmy kurierskie oferują specjalne oznaczenia paczek, w których znajdują się wyjątkowo delikatne przedmioty, narażone na uszkodzenia w czasie transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *