Skocz do treści

Jak zapakować przesyłkę dla kuriera?

jak zapakować przesyłkę

Aby paczka bezpiecznie przeszła przez każdy etap przewozu, musi zostać odpowiednio zapakowana i zabezpieczona. Warto przy pakowaniu uwzględnić rodzaj przedmiotu, który będzie podlegał wysyłce, ale również pamiętać o kilku ogólnych zasadach, które można stosować w przypadku różnych zawartości paczek.

Zasady przygotowywania paczki do wysyłki dla kuriera

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że każdy z przewoźników posiada własne regulacje dotyczące do transportu paczek i przesyłanych przedmiotów, z którymi przed nadaniem i z pakowaniem przesyłki należy się zapoznać. Poszczególne restrykcja ma go się między sobą różnić w zależności od firmy kurierskiej, jednak w każdym przypadku zakazane jest przesyłanie takich przedmiotów jak:

  • dokumenty osobiste,
  • karty płatnicze,
  • czeki,
  • cenna biżuteria,
  • antyki,
  • dzieła sztuki,
  • narkotyki,
  • żywe zwierzęta,
  • rośliny,
  • środki farmaceutyczne.
pakowanie paczki do wysyłki

Każda z firm przewozowych udostępnia swoim klientom listę wszystkich przedmiotów, które w danym przypadku nie będą podlegały możliwości wysyłki standardową paczką. Większość firm kurierskich wymaga pakowania przedmiotów w kartony o regularnych kształtach prostopadłościanu. Dla bezpieczeństwa przesyłki najlepszym rozwiązaniem jest używanie kartonów odpowiedniej wielkości i trwałości. Wszelkie uszkodzenia opakowania mogą prowadzić do tego, że przesyłka zostanie w czasie transportu zniszczona. Oczywiście można wykorzystywać już wcześniej użyte kartony, pod warunkiem, że nie posiadają śladów żadnych zniszczeń.

Każdy z przedmiotów wymaga innego sposobu pakowania, układanie i zabezpieczenia. Należy pamiętać o tym, że paczka będzie wielokrotnie przenoszona i przewożona, a także mechanicznie sortowana, dlatego też towar znajdujący się w środku musi być ułożony tak, bo nie miał w kartonie zbyt wiele luzu i się po nim nie przemieszczał. Bardzo delikatne przedmioty należy zabezpieczyć folią bąbelkową lub dodatkowym najmniejszym pudełkiem.

Wysyłanie paczki kurierem – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Niezbyt dobrym rozwiązaniem w przygotowywaniu paczki do wysyłki przez kuriera jest łączenie kilku paczek w jedną przesyłkę poprzez oklejenie i taśmę czy folią stretch. Takie rozwiązanie nie tylko nie zapewni bezpieczeństwa przesyłki w czasie transportu, ale również bardzo często jest to sposób pakowania niedozwolony w standardowych usługach kurierskich.

Przygotowując przesyłkę do wysłania, należy nie tylko ją odpowiednio zapakować. Warto również sprawdzić poprawności danych nadawcy i odbiorcy paczki, aby ze względu na błędy nie trafiła z powrotem do nadawcy.

pakowanie przesyłki dla kuriera

Niezależnie od tego, czy pakowanie przesyłek jest paletowe czy może ładunek trafia do zwykłego kartonu należy zadbać o to, by wysyłany przedmiot pod żadnym pozorem nie wykraczał poza ich obrys. Paczka większa niż karton czy paleta, z wystającymi elementami, jeżeli nie zostanie odrzucona i odesłana do nadawcy (albo nawet nieodebrana przez kuriera jeżeli zauważy on, że przesyłka nie jest zapakowana zgodnie z obowiązującymi zasadami), w czasie transportu może ulec nieodwracalnemu zniszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *