Skocz do treści

Jak zamówić kuriera?

zamówienie kuriera po odbiór paczki

Sprzedaż zbędnych przedmiotów na odległość, wysłanie podarunku dawno niewidzianym bliskim osobom, chęć nadania pisma do firmy – te i wiele innych sytuacji wymagają skorzystania z usług dobrej firmy kurierskiej. Jednak w jaki sposób zamówić kuriera, by proces przebiegł szybko, a cena była jak najkorzystniejsza?

Prosty proces online

W chwili obecnej, większość firm przewozowych, a także pośredników, oferuje wygodne narzędzia do zamawiania kuriera za pośrednictwem Internetu. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie tracimy zbędnie czasu, a kurier odbiera przesyłkę spod drzwi domu.

Zatem jak zamówić kuriera i na co zwrócić uwagę podczas całego procesu?

Dokładne określenie danych przesyłki

W pierwszej kolejności zostaniemy poproszeni o podane istotnych informacji o przesyłce – między innymi jej rozmiarze oraz wadze, a także ewentualnym rodzaju zawartości. Chodzi głównie o to, że przesyłki, z którymi trzeba obchodzić się szczególnie ostrożnie, o dużej wartości lub delikatne – mogą wiązać się z koniecznością wykupienia dodatkowych usług.

Należy bardzo dokładnie podać wymiary przesyłki – w innym przypadku może spotkać nas przykra niespodzianka w postaci dopłaty, jeśli okaże się, że wybrany gabaryt jest zbyt mały w stosunku do masy czy też rozmiarów przesyłki. Warto przy tym pamiętać, że przekroczenie nawet jednej wartości oznacza, że przesyłka nie mieści się już w kryteriach określonych dla mniejszego gabarytu.

przesyłka kurierska

Usługi komplementarne i wybór kuriera

Jeśli potrzebne są jakiekolwiek dodatkowe usługi (np. szybka dostawa czy pobranie środków przy przekazywaniu przesyłki adresatowi) – podaje się je właśnie na tym etapie. Uwaga: większość z nich oznacza naliczenie dodatkowych opłat zgodnie z cennikiem danej firmy kurierskiej.

Na stronach większości pośredników dochodzi teraz do wyboru najlepszej opcji zarówno pod kątem ceny, jak również innych warunków usługi. Można zdecydować się na jedną z dostępnych firm kurierskich – tę, która oferuje najlepsze możliwości w odniesieniu do konkretnej paczki.

Dane teleadresowe

Najtrudniejsza część jeśli chodzi o zamawianie kuriera już za nami – teraz czas na wypełnienie danych teleadresowych. Należy robić to uważnie, dokładnie zwracając uwagę na każdą literkę i cyferkę: nawet niewielka pomyłka w danych teleadresowych może oznaczać, że paczka nie dotrze do odbiorcy lub że wystąpi znaczne opóźnienie na jej trasie.

zamówienie kuriera

Wniesienie opłaty

Teraz można przejść do opłacania przesyłki. W większości przypadków robi się to w wygodnej, internetowej formie – tak, by wniesienie opłaty było możliwie szybkie i skutkowało przyjazdem kuriera w najkrótszym możliwym terminie.

O czym pamiętać przy zamawianiu kuriera?

Skoro wiemy już, jak zamówić kuriera, by usługa została przeprowadzona szybko i kompleksowo – czas zastanowić się, w jaki sposób bezpiecznie spakować przesyłkę. Należy pamiętać o odpowiednich rozmiarów kartonie oraz dokładnym jego zaklejeniu. Opakowywanie przesyłki folią typu stretch – zwłaszcza w przypadku delikatnych pakunków – może skutkować ich uszkodzeniem, dlatego lepiej unikać tego rodzaju materiałów, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie przesyłanej rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *